ceo-finevolution-nataliia-haikalova-podczas-xxi-dorocznego-forum-cfo-2023-thumbnail

CEO Finevolution Nataliia Haikalova podczas XXI Dorocznego Forum CFO 2023

XXI doroczne forum dyrektorów finansowych 2023

 

W dniu 2 listopada 2023 r. w Kijowie odbyło się wydarzenie na dużą skalę, które zgromadziło wszystkich dyrektorów finansowych oraz przedstawicieli średnich i dużych firm na Ukrainie.

 

CFO Forum 2023 Nataliia Haikalova Finevolution Ukraina 1

W tym roku forum odbyło się w trybie offline i wzięło w nim udział ponad 500 przedstawicieli ukraińskich firm. Głównym tematem forum był rozwój ukraińskiego biznesu w obecnej niepewności, transformacja i skalowanie biznesu na rynki zagraniczne.

 

Wojna dokonała własnych dostosowań w rozwoju ukraińskiego biznesu i przyczyniła się do szeregu zmian podatkowych i formatu biznesowego. Zmiany na rynkach zbytu i przeszkody logistyczne doprowadziły do reform w sektorze eksportowym, a tym samym stworzyły nowe wyzwanie dla firm.

 

W forum wzięło udział 22 prelegentów z ukraińskiego sektora podatkowego i biznesowego, którzy przedstawili swoje raporty, pomysły i trendy dotyczące przyszłego rozwoju ukraińskiego biznesu eksportowego w 2024 roku.

 

W ramach dyskusji panelowej na temat ustawodawstwa podatkowego i trendów rozwoju biznesu Nataliia Haikalova wraz z Igorem Gerasko szefem sprzedaży międzynarodowego systemu płatności Payoneer, omówili bardzo istotny i ważny obecnie temat – „Rachunki zagraniczne i odpowiednie jurysdykcje biznesowe dla ukraińskich eksporterów w 2024 roku”.

 

CFO Forum 2023 Nataliia Haikalova Finevolution Ukraina 5

 

Omówiono najlepsze jurysdykcje dla działalności eksportowej w 2024 r. z korzystnym klimatem podatkowym i warunkami biznesowymi. Omówiono kwestie otwierania rachunków bankowych i systemów płatności dla eksporterów. Omówiono również kwestię jurysdykcji, które stały się „szarymi strefami” dla europejskiego i międzynarodowego sektora biznesowego ze względu na duży napływ Rosjan. Prelegenci poruszyli również jedną z najbardziej drażliwych kwestii-zmiany w ukraińskim ustawodawstwie dotyczącym CFC.

 

CFO Forum 2023 Nataliia Haikalova Finevolution Ukraina 3 CFO Forum 2023 Nataliia Haikalova Finevolution Ukraina 2

 

W tych trudnych dla naszego kraju czasach biznes i urzędnicy państwowi muszą się zjednoczyć, ponieważ front gospodarczy musi działać, rozwijać się i generować przychody dla ukraińskiego budżetu. Zjednoczeni znaczy niezwyciężeni!

 

XXI Doroczne Forum CFO 2023 to zaawansowana społeczność, w której każdy uczestnik pracuje na rzecz zwycięstwa i rozwoju naszego kraju.

JDG i spółka w Polsce: zasady opodatkowania i raportowania

Zmiany w podatku minimalnym dla firm w Polsce 2024

Dziękuję Ci ;)! Wiadomość została wysłana.
Odpowiemy Ci wkrótce!
astronaut astronaut's hand